Gramy dla transplantacji

„Gramy dla transplantacji” pod takim hasłem przebiegał II Ogólnopolski Festiwal „Esculap Rock” w Olsztynie w andrzejkowy wieczór 29.11.2014. Impreza ta zwieńczyła udany i owocny XIII Zjazd Lekarzy Warmii i Mazur i zintegrowała w zabawie i tańcu ponad 300 jej uczestników. Publiczność przyznała „Nagrodą Publiczności” za rok 2014 w postaci stylizowanej, kryształowej statuetki z logotypem zwycięskiego zespołu The Doctors. Zespół był w szczytowej formie, poraził słuchaczy energią sceniczną i porcją dobrej muzyki.

Nagroda Prezydenta Olsztyna, przyznawana po raz pierwszy w tym roku, podkreślająca walory promocyjne festiwalu dla regionu i miasta, trafiła do rąk lidera zespołu Reanimators New z Opola, jedynej grupy muzycznej spoza Olsztyna. Miała być przyznana dla grupy z najdalszego zakątka Polski, która poświęciła czas i zaangażowanie celem przyjazdu do Olsztyna i udziału w naszym festiwalu. A że z powodów losowych, niezależnych od organizatorów, trzy zespoły spoza Olsztyna były zmuszone zrezygnować z udziału w imprezie, Opole reprezentowało bardzo godnie i na wysokim poziomie muzycznym „resztę Polski”, czarując publiczność szczególnie udanym wokalem swojej solistki. Największa niespodziewaną atrakcją festiwalu okazał się gorący fun club zespołu „ The Pain Killers”, który swoją ekspresją i pomysłami dopingował swój zespół i „rozgrzał” całą salę.

Emocji nie brakowało!

Obraliśmy za hasło  koncertu: „Gramy dla transplantacji”. Animacje transplantacyjną w przerwach między występami zespołów prowadziła regionalna koordynatorka transplantacyjna Marta Jaworska. Przebojem tej części festiwalu były okolicznościowe zdjęcia wykonane w okolicznościowej foto-budce, które pobudziły wyobraźnię twórczą nie tylko artystów festiwalu, ale  również jej uczestników.  Śmiechu było co niemiara! Zabawa była przednia, a przecież o nic więcej nam w tym wydarzeniu nie chodziło…

Składamy gorące podziękowania dla wszystkich uczestniczących w festiwalu zespołów muzycznych oraz biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej za nieoceniony wkład i zaangażowanie w organizację festiwalu.